Chcąc rozbudować swój komputer trzeba wiedzieć o tym, że nie wszystkie nowe części pasują do każdego modelu. W przypadku komputerów stacjonarnych większość części współgra ze sobą, jednak nie wszystkie. W przypadku komputerów mniejszych – takich jak laptopy czy też notebooki trzeba się zastanowić nad nową częścią. Pamięć ram ddr3 jest przeznaczona właśnie do tego typu komputerów. Jest ona niewielkich rozmiarów, ale za to bardzo wydajna. Wiele osób decyduje się na tego typu kostkę pamięci ram. Przed podjęciem decyzji dotyczących zakupu odpowiedniej kości, czy ma to być pamięć ram ddr3 czy też inny model ważne jest, aby zapoznać z tym, co jest dostępne na rynku jak i przede wszystkim, która kość nadaje się do naszego komputera.

pamięć ram ddr3

W sklepach komputerowych pracują sprzedawcy, którzy doskonale znają się na tym, co robią. Podczas rekrutacji pracowników do sklepów komputerowych można zauważyć podstawowe wymaganie związane z wykształceniem danej osoby. Dodatkowo bardzo ważnym elementem jest doświadczenie. Te dwa punkty to podstawa przy podjęciu pracy w sklepie komputerowym. Starając się tam o pracę trzeba pamiętać o tym, że przeważnie sklepy z częściami jak i komputerami jednocześnie obok działalności handlowej prowadzą drugą działalność, czyli serwis komputerowy. Takie połączenie przede wszystkim wywołuje dużo większe zaufanie klienta do danego punktu. Daje świadomość tego, że pracują tam osoby, które naprawdę znają się na tym, co robią jak i przede wszystkim tego, że w razie pytań i potrzeby pomocy przy wyborze najlepszego komputera czy też części rozmawiać się będzie z ludźmi kompetentnymi.

Dodatkowo w razie awarii zakupionego komputera w danym punkcie mamy pewność, że serwis jest na miejscu i ewentualna usługa naprawy będzie wykonana dużo szybciej niż w przypadku serwisu, do którego sprzęt trzeba wysłać. Dochodzi tu czas samego transportu jak i gdy dany serwis ma wiele zgłoszeń to jeszcze kolejka do naprawy. Mając serwis na miejscu w każdej chwili można podejść i dopytać o swój sprzęt, a rozmowa oczy w oczy jest zupełnie inna niż przez telefon.