W nowoczesnym domu czy biurze często poszukujemy rozwiązań, które nie tylko będą estetyczne, ale również znacznie uproszczą oraz uprzyjemnią życie. Jednymi z ostatnich hitów są specjalne systemy włączników i gniazdek, które już na etapie produkcji czy montażu można dostosować do swoich potrzeb. W ten sposób zyskuje się bardzo wygodny system sterowania siecią elektryczną.

Takie systemy są istotne zwłaszcza w sytuacjach, gdy do ogarnięcia mamy sporą przestrzeń mieszkalną albo duże biuro. Co mogą oferować systemy włączników? Jakie mają urozmaicenia? To wszystko sprawdzimy na podstawie nowoczesnych systemów marki Livolo, jednej z najlepiej znanych i najbardziej cenionych na polskim rynku, zarówno z uwagi na design, jak i działanie.

Dotykowe i bezpieczne

Przede wszystkim marka Livolo oferuje włączniki zupełnie bezpieczne, bo tworzone w bardzo prosty sposób. Cały system schowany jest za warstwą grubego szkła, które można dowolnie zdejmować oraz wymieniać czy czyścić. Dzięki temu nawet jeśli dotkniemy włącznika przypadkowo mokrą dłonią, to nie stanie się nic złego i nie jest to żadnym zagrożeniem; z tego powodu takie rozwiązania sprawdzą się w domach, gdzie są małe dzieci. Co więcej, system Livolo pozwala również na zastosowanie odpowiednich diod, które sygnalizują, czy wszystko działa prawidłowo i jest podłączone do sieci elektrycznej. To sprawia, że można bezpiecznie obsługiwać włączniki bez ryzyka, że coś nagle się zepsuje.

Również przez pilota

System Livolo może być sterowany również przez pilota, dzięki czemu możemy nie tylko włączać czy wyłączać światło z pewnej odległości, np. w przypadku, gdy jesteśmy w innej części domu, ale również jesteśmy w stanie sterować innymi urządzeniami elektrycznymi, np. podnoszeniem żaluzji czy rolet. Co więcej, prócz systemu włączników marka Livolo pozwala również na stworzenie własnych gniazdek z wejściami zarówno dla klasycznej wtyczki, jak również np. do łącza internetowego. Dzięki temu możemy zaoferować dostęp do internetu bez konieczności posiadania sieci Wi-Fi, co sprawdzi się zwłaszcza w niewielkich firmach.