Zszywacze towarzyszą nam w każdej dziedzinie życia. Mamy z nimi styczność w domu, w biurze jak i w zakładach produkcyjnych. Zszywacze biurowe są przede wszystkim małych rozmiarów i ich działanie oparte jest na działaniu ręcznym. Jednym słowem, aby coś zszyć trzeba ręcznie przycisnąć. Jednak obok tych najzwyklejszych zszywaczy można spotkać zszywacze pneumatyczne. Są to zszywacze przeznaczone do dużo cięższych prac, takich, w których obsługa ręczna byłaby zbyt męcząca a w wielu przypadkach nawet niewykonalna. Zszywacze pneumatyczne wykorzystywane są przede wszystkim w przemyśle. Korzystają z nich tapicerzy, ale również odgrywają one bardzo ważną rolę w ostatniej fazie produkcji, czyli przy pakowaniu.

zszywacz pneumatyczny

Zszywacz o dużej skuteczności

Każdy produkt wychodzący z fabryki jest w coś zapakowany. Najlepszym przykładem wykorzystania zszywacza pneumatycznego jest opakowanie sprzętów elektronicznych. Można zauważyć, że karton sprzętu jest spięty dużą, prostokątną zszywką. Jest to zszywka bardzo solidna i mocna. Pochodzi ona właśnie z takiego zszywacza pneumatycznego. Jest to zszywacz do kartonów. Sam karton jest bardzo gruby jak i mocny, dlatego też ciężko by było przebić go zwykłym zszywaczem. Dodatkowo zszywacz do kartonów stosuje się z tak zwanej góry. Oznacza to, że przykłada się go do danej powierzchni i się naciska, aby uruchomić strzał zszywki. Obsługa zszywacza pneumatycznego do papieru nie wymaga dużej siły, dzięki czemu bardzo ułatwia pracę wielu osób jak i też jednocześnie ją usprawnia i przyspiesza.

Zszywacze do kartonów - inna specyfika

Zszywacz do kartonów można również spotkać podczas wysyłek paczek pocztowych czy też kurierskich. Większość dobrych firm kurierskich sama pakuje przesyłki u nich nadawane. Właśnie w takich punktach można zauważyć, że pracownicy firmy kurierskiej na pakowaniu używają zszywacz do kartonów, który obok tamy klejącej jest ich podstawowym przyrządem do pracy.

Masowa produkcja a domowy użytek

Jak widać zszywacz to nie tylko przyrząd biurowy jak i też nie tylko służy do spięcia ze sobą paru kartek papieru. Jest to rządzenie, które w różnych formach znajduje zastosowanie w wielu miejscach i jest przyrządem niezwykle ułatwiającym pracę. Dodatkowo zszywacz pneumatyczny warto jest mieć samemu w domu. Nie będzie się go używało codziennie, jednak w sytuacjach małych napraw na przykład mebli w domu jest urządzeniem bardzo przydatnym. Po co płacić duże kwoty za naprawy tapicerom skoro można samemu jednym ruchem podszyć kawałek materiału w krótkim czasie i bez większego wysiłku? Omija się usługi związane z transportem mebli jak i samej naprawy, która czasami trwa kilka dni.