Obecnie standardowa, papierowa książką to jedynie opcja, a nie ostateczność dla chcącego zanurzyć się w literacki świat nowoczesnego użytkownika. Wraz z upowszechnieniem się tabletów oraz smartphonów książki elektroniczne stały się integralnym dodatkiem do codzienności setek tysięcy użytkowników na całym świecie. Polacy nie pozostają daleko w tyle. Liczba osób, które zwracają się w stronę ebooków czy audiobooków rok rocznie się powiększa. W efekcie na rynku pojawia się coraz więcej portali internetowych (jak ebookoo.pl), które zapewniają dostęp do szerokiego spektrum literatury oraz urządzeń do jej odczytu.

Czytane na urządzeniach mobilnych

eprasa

Tablety oraz ebook readery są obecnie najpopularniejszymi rozwiązaniami w czytaniu książek elektronicznych. Jednak w ostatnich latach daje się wyraźnie zauważyć, że coraz więcej osób wykorzystuje swoje telefony do odczytu książek. Taka forma jest zwyczajnie wygodniejsza. W telefonie bez problemu zmieści się całą bibliotekę, ponadto większość osób czyta w środkach komunikacji by skrócić sobie podróż do celu. Podróżowanie z opasłą książką często bywało problematyczne – z racji ograniczonego miejsca w torebce, plecaku czy aktówce. Obecnie problem tego typu przestał istnieć.

Najlepszy przyjaciel czytającego – Tablet

Tablety usilnie walczą o pierwsze miejsce z ebook readerami. Te pierwsze posiadają przewagę w ilości dostępnych funkcji, jednak użytkownicy bardziej zwracają się wobec drugiego rozwiązania, które przeznaczone jest stricte do elektronicznych książek. Ebook readery wymiarami nie różnią się specjalnie od przeciętnej książki, mieszcząc się bez problemu w plecaku czy torebce. Żywotność baterii w tego rodzaju urządzeniach z każdym rokiem się wydłuża. Najnowsze warianty zapewniają wiele godzin nieprzerwanego czytania bez obaw, że ekran nagle zgaśnie. Na portalach typu ebookoo.pl lub innych podobnych można znaleźć zarówno same książki jak i liczne porady jaki sprzęt najbardziej opłaca się kupić. Warto zapoznać się z tymi informacjami, niż inwestować w wariant, którego możliwości nie będzie się w stanie w pełni wykorzystać.