Budujesz nowy dom? A może remontujesz obecny, bądź czeka Cię remont mieszkania? Najwyższa pora, abyś zainteresował się tym, jakie oświetlenie dobrać do swojego nowego pomieszczenia, tak aby nie tylko dawało ono światło nie męczące oczy ale i stanowiło ono dekorację całego pokoju. W tym artykule rozważymy jakie lampy świetnie wpasują się do salonu, w którym wraz z rodziną i przyjaciółmi będziecie spędzać najwięcej czasu.

Styl lamp

lampy industrialne

Jakie rozróżniamy style lamp? W ostatnich latach przede wszystkim Art Deco oraz styl skandynawski, a także dworkowy i rustykalny. Czym się charakteryzuje każdy z tych styli? Zapraszamy do dalszej części artykułu!

Lampy industrialne

Lampy industrialne świetnie wpisały się w styl skandynawski, który charakteryzuje się przede wszystkim surowością. Wnętrza w stylu skandynawskim cechują się skromnością, jasnymi kolorami ścian, oraz dużą ilością charakterystyczny dodatków, wykonanych z materiału jak na przykład, koce, narzuty, dywany czy ozdoby ścienne. Lampy industrialne charakteryzują się minimalistycznym. Lampy te stylem nawiązują przede wszystkim do lamp halowych oraz przemysłowych. Jedną z najbogatszych ofert lamp industrialnych posiada firma Nowodvorski.

Art Deco

To jeden z najpopularniejszych styli w dekoracji wnętrz. Charakteryzuje się łączeniem elementów pochodzących z nowoczesnych rozwiązań jak i tradycyjnych. Wyróżnia się przede wszystkim stabilizacją i hierarchią w projekcie lampy. Są niezwykle symetryczne, a forma jest znacznie uproszczona.

Styl rustykalny

Czym się charakteryzuje? Jaki jest? Styl rustykalny inaczej zwany dworkowym to przede wszystkim nawiązanie do starowiejskich dworków dawnej szlachty. Dzięki swojej przytulności i nastrojowi styl rustykalny jest chętnie wybieranym stylem dekoracji wnętrz. A czym charakteryzują się lampy w tym stylu? Lampy są przede wszystkim ogromne i posiadają najwięcej zdobień, dzięki czemu są punktem, który przykuwa uwagę każdego, kto tylko odwiedzi nasze pomieszczenie.