Współczesny przemysł jest w coraz większym stopniu zautomatyzowany. Automatyzacja pozwala zwiększyć wydajność produkcji, poprawić jej jakość i w dłuższej perspektywie czasu, obniżyć koszty działalności. Dzięki automatyzacji i związanej z nią komputeryzacji współczesne firmy mogą produkować więcej, szybciej i taniej. Oferowane przez nie produkty są standaryzowane i mniej awaryjne, zwłaszcza jeśli firma produkcyjna zainwestuje w nowoczesny system pomiarowy – system do monitorowania określonych parametrów na poszczególnych etapach produkcji. Do budowy tego typu systemów wykorzystuje się komputery przemysłowe oraz rozbudowane stacje robocze PXI – specjalne platformy do budowy wydajnych systemów pomiarowych w firmach przemysłowych działających w wielu różnych branżach.

Dlaczego komputeryzacja i automatyzacja jest tak ważna?

PXIZmiana sposobu prowadzenia produkcji to zawsze kosztowne przedsięwzięcie, jednak wynikające z takiej zmiany korzyści są niesłychanie wysokie. Dzięki automatyzacji i komputeryzacji firmy możliwa staje się redukcja zatrudnienia, a tym samym zmniejszenie zależności firmy od fluktuacji na rynku pracy. Automatyzacja to także możliwość wyciśnięcia maksimum mocy produkcyjnych z używanych przez firmę maszyn i urządzeń. Możliwość pracy w trybie ciągłym. Mniej przestojów i mniejsze ryzyko wytwarzania produktów wadliwych, niezgodnych z przyjętymi przez firmę normami jakości. By osiągnąć jak najlepsze rezultaty, współczesne firmy prócz robotów przemysłowych, coraz chętniej inwestują również w zakup systemów pomiarowych, które mają służyć bieżącemu monitorowaniu jakości produkcji. Platformy PXI są doskonałą bazą do tworzenia takich wielomodułowych systemów automatyki i pomiarów. Dzięki takim platformom istnieje możliwość systematycznego zwiększania zakresu automatyzacji w obrębie linii produkcyjnej bez konieczności przeprogramowywania już podłączonych do niej elementów.

Gdzie komputeryzacja na pewno się sprawdzi?

Zastosowanie modułowych platform PXI, w których można instalować jednostki obliczeniowe, karty akwizycji danych czy kolejne dyski twarde pozwala na idealne dostosowanie komputera przemysłowego do wymagań każdego przedsiębiorstwa. Komputeryzacja firmy pozwoli zwiększyć kontrolę nad systemem produkcji, umożliwi zautomatyzowanie wielu procesów, a przez to pozwoli zmniejszyć zatrudnienie w firmie lub zwiększyć jej możliwości produkcyjne. W tym sensie komputeryzacja firmy będzie wartością dodaną w każdym przedsiębiorstwie. Gdy komputeryzację utożsamiamy z automatyzacją produkcji, ta doskonale sprawdzi się m.in. w firmach z branży motoryzacyjnej i maszynowej.