To jedne z najbardziej uniwersalnych ubrań w garderobie męskiej, czy żeńskiej. Koszulki z nadrukiem, czy też koszulki ze śmiesznymi napisami w swojej szafie ma niemal każdy. Moda ta pogłębiła się zwłaszcza za sprawą internetowych memów, hitowych filmów na YouTub, czy za sprawą najpopularniejszych blogerów. Teksty, które stały się kultowe w tych miejscach przenoszone są na koszulki i tak o to popularne „Ale urwał” gości na niejednej koszulce z napisami.

Modowy hit kiedyś i dziś

Koszulki z napisami pojawiły się w latach 60-tych XX wieku i wtedy były prawdziwym hitem, który chciał mieć każdy. Koszulki ze śmiesznymi napisami zaczęły pojawiać się później, ale ich popularność była niemniejsza. Złota era lat 90-tych przyniosła popularne koszulki z nadrukiem z wizerunkiem ulubionej kapeli, wokalisty, czy wokalistki. Dziś napisy na koszulkach stosują projektanci, by w ten sposób podkreślić na niej swoją markę lub po prostu sprawić, by t-shirt był atrakcyjniejszy. Koszulki ze śmiesznymi napisami lub koszulki z nadrukami sprawiają, że z pozoru zwykła część garderoby nabiera nowego koloru i wyrazu, staje się integralna częścią w całym zestawieniu.

Koszulkowa rewolucja w Polsce

koszulki ze śmiesznymi napisamiZwłaszcza w Polsce w ostatnich latach można zaobserwować trend, w którym rządzą koszulki ze śmiesznymi napisami (https://centrumkoszulek.pl). Jak pisaliśmy we wstępie, stało się tak za sprawą blogów, memów, filmów, z których pochodzą nieśmiertelne i niemalże kultowe teksty i zwroty. W Polsce istnieje specjalna platforma, której założyciel początkowo nie miał pewności, czy ona wypali. Okazała się prawdziwym hitem. Widnieją tam nie tylko popularne teksty, memy, czy screeny na koszulkach, ale jest możliwość wymyślenia własnego nadruku lub skorzystania z gotowych opcji. Właściciel portalu współpracuje z najpopularniejszymi blogerami, czy gamerami, którzy za pośrednictwem strony dają propozycje własnych koszulek ze śmiesznymi napisami ściśle odnoszącymi się do ich kanałów w mediach. Taki typ odzieży popularny jest zwłaszcza wśród młodzieży, którzy wybierają koszulki z zabawnymi sentencjami, tekstami, czy zdjęciami. Jest to też forma współczesnego przekazu, integracji, podkreślenia swoich upodobań, idoli, ale także jest to swego rodzaju buntu. Niemniej popularne jest także wymyślanie własnego projektu, gdyż nadruk na koszulce dziś nie jest trudno zrobić i wykonuje się go już w wielu punktach ksero oraz profesjonalnych drukarniach. Jest to niedrogi sposób na posiadanie całkowicie oryginalnej i unikatowej koszulki.