Niektórzy twierdzą, że moda męska się nie zmienia, a klasyczne kanony elegancji nie powinny być kwestionowane. Dla innych jest to niezrozumiałe i niedopuszczalne podejście, przecież moda ewoluuje, a trendy przychodzą i odchodzą, dając nam coraz to nowe inspiracje i możliwości. Nie inaczej jest z dodatkami, które chyba najlepiej oddają to, jak długą drogę przeszła moda męska do tego, co znamy dzisiaj. W dzisiejszym artykule chcemy Wam przybliżyć temat toreb męskich i odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego warto je nosić.

Torba męska - klasyczny dodatek, czy wymysł nowej mody?

Poruszając temat dodatków w modzie męskiej, możemy śmiało zauważyć, że ich wybór jest znacznie mniejszy niż w przypadku kobiecej części mody. Mężczyźni od zawsze trzymali się utartych i sprawdzonych schematów, dlatego tak ciężko jest im przyjąć radykalne zmiany i awangardowe dodatki. Niewątpliwie jednym z przykładów, który dobrze to obrazuje, jest torba męska, która szuka swojego miejsca w męskiej modzie od bardzo dawna. Od marynarskich worków, przez torby sportowe, na nerkach i saszetkach kończąc - podejść do męskiej torby było naprawdę wiele, dzięki czemu dziś, mamy w czym wybierać.

Jaką torbę męską wybrać?

torba męskaSkoro już wiemy, że torby męskie mogą stanowić interesujący dodatek do męskiej garderoby, to warto zastanowić się nad tym, jaką torbę wybrać? Pierwszą kwestią, którą musimy rozstrzygnąć jest to, do czego potrzebujemy naszej torby. Jeżeli nie ma to być tylko dodatek, a praktyczne i funkcjonalne akcesorium, to trzeba poszukać czegoś pojemnego i wygodnego. Z drugiej strony nie każda torba nadaje się na codzienne wypady, dlatego warto celować w kompromis mieszczący w sobie zarówno funkcjonalność, jak i design. Dla mężczyzn lubujących się w klasyce świetnym pomysłem może okazać się torba skórzana, której design i funkcjonalność idą w parze. Torby skórzane są świetną alternatywą dla plecaków, jeśli szukamy czegoś eleganckiego i nieinfantylnego. Niemniej jednak także w sektorze plecaków możemy znaleźć bardzo ciekawe propozycje, szczególnie jeżeli weźmiemy pod uwagę modele Vintage.

No, ale nie każdy jest miłośnikiem klasyki, co w przypadku toreb męskich nie jest wcale problemem. Dostępne są przecież na rynku torby typu messenger, łączące w sobie stylowy design, funkcjonalność i casualową konstrukcję, która sprawdza się zarówno w zestawieniu z koszulami, jak i t-shirtami, czy nawet dresami. Zdobywające popularność listonoszki można przecież kupić w wielu, wielu rozmiarach i fasonach dlatego każdy mężczyzna znajdzie wśród nich coś dla siebie.