Kupno nowego telefonu to zawsze duża radość dla użytkownika smartfona. Jeżeli staliśmy się szczęśliwymi posiadaczami Huawei P40, możemy być spokojni o to, że ten model smartfona dostarczy nam wielu pozytywnych wrażeń. Jednak nie możemy zapominać o odpowiedniej ochronie naszego smartfona. Wraz z zakupem modelu, kolejną rzeczą na którą musimy zwrócić uwagę, jest odpowiednie zabezpieczenie go przed potencjalnym zniszczeniem mechanicznym. Powinniśmy wybrać odpowiednie etui dla naszego modelu smartfona. Na co zwrócić uwagę przy wyborze pokrowca ? Czy warto wybrać model tańszy, czy jednak zainwestować więcej i kupić etui z wyższej półki? 

Materiał, z jakiego wykonane jest etui

   Jak wybrać etui do Huawei P40  Jedną z najważniejszych kwestii, która powinna być przeanalizowana podczas zakupu etui, jest materiał, z jakiego zostało ono wykonane. Najpopularniejsze materiały to oczywiście skóra i guma. Zarówno gumowe, jak i skórzane etui są w miarę elastyczne i miękkie, co sprawia, że podczas upadku skala uderzenia jest wyraźnie amortyzowana. Jeżeli jednak chcemy zapewnić naszemu Huawei P40 prawdziwie profesjonalną ochronę, powinniśmy zainwestować w etui z poliwęglanu, co sprawi, iż wytrzymałość naszego pancernego etui będzie bardzo wysoka, a dodatkowo możemy być spokojni o naszego smartfona w ekstremalnych warunkach pogodowych. 

Kształt Etui

     Kształt etui po części determinuje to, w jaki sposób chcemy używać naszego telefonu. Coraz częściej spotykane są etui z klapką, która wyposażona jest w wytrzymałą podkładkę na tył telefonu oraz klapka chroniąca ekran. Jest to estetycznie wyglądające etui, jednak nie spełnia ono w 100% podstawowej funkcjonalności, jaką jest ochrona telefonu. O wiele lepszym rozwiązaniem będzie etui typu plecak. Tego typu etui jest bardzo efektywne i w bardzo dobry sposób chroni nasz telefon przed potencjalnymi upadkami. Zakup takiego uniwersalnego etui w połączeniu ze szkłem hartowanym gwarantuje nam bezpieczeństwo naszego Huawei P40.

Postaw na jakość a nie na niską cenę

     Na rynku możemy spotkać setki, jeśli nie tysiące modeli pokrowców na telefon w przeróżnych kształtach, wzorach, wykonanych z każdego możliwego materiału. Różnica pomiędzy różnymi modelami etui jest również widoczna w cenie takiego akcesorium. Niejednokrotnie podczas wyboru etui dla naszego telefonu, sugerujemy się w głównej mierze ceną. Jednak jeżeli przychodzi do jakiegokolwiek zdarzenia, takie etui nie będzie w stanie ochronić naszego smartfona przed zniszczeniem. Dlatego też warto zainwestować trochę więcej i kupić etui wysokiej jakości (np. ze strony: https://xgsm.pl/pol_m_HUAWEI_P40-13762.html), co w długim okresie będzie stanowiło dla nas oszczędność, gdyż nie będziemy częstymi gośćmi serwisu napraw smartfonów.