Obecnie, w dobie cyfryzacji coraz większej ilości usług i branż, wirtualny obieg dokumentów staje się powszechne. Niejednokrotnie jednak praca z dokumentami elektronicznymi jest utrudniona i niemożliwa do efektywnego wykonania swojego zadania, głównie ze względu na brak odpowiedniego oprogramowania, które znacznie ułatwiłoby pracę. Wraz ze wzrostem możliwości technologicznych, prawo również zmienia się, co niejednokrotnie wymusza na nas migracje dokumentacji papierowej na wersję elektroniczną. By jednak usprawnić sobie pracę z takimi dokumentami, warto zwrócić uwagę na Abby Finereader, czyli program, który sprawia, iż praca z dokumentami elektronicznymi będzie prostsza i wydajniejsza.

Czym jest ABBYY FineReader


Jakie funkcjonalności umożliwia nam oprogramowanie Abby FinereaderABBYY FineReader (dostępny np. na stronie: https://www.localize.pl/product-pol-176-ABBYY-FineReader-15-Standard.html) to program, który ułatwia proces digitalizacji dokumentów, odzyskiwania danych z dokumentów papierowych, a także edycje ich. Dzięki oprogramowaniu znacznie skraca się czas procesów związanych z administracją dokumentacją oraz przetwarzaniem danych. Dzięki ABBYY FineReader, z łatwością dokonany konwersji dokumentów, plików jpg, nieczytelnych zdjęć do formy, która pozwoli na edycję takowych plików. W dobie digitalizacji coraz większej ilości usług ABBYY FineReader może mieć zastosowanie w niezliczonej liczbie branż oraz procesów. ABBYY FineReader z powodzeniem zda swój egzamin w przypadku wszelkich dokumentów i umów prawniczych, gdzie często niezbędne jest podpisywanie dokumentów, a następnie przekonwertowanie ich do postaci cyfrowej, co skraca czas administracyjnych formalności. Innym świetnym przykładem jest wykorzystanie oprogramowania w środowisku akademickim, gdzie wykładowcy oraz prowadzący zajęcia mogą z łatwością edytować materiały szkoleniowe i udostępnić je studentom zabezpieczając je jednocześnie przed jakąkolwiek edycją.

Jakie funkcjonalności posiada ABBYY FineReader

Główną funkcjonalnością i zaletą oprogramowania ABBYY FineReader jest możliwość wykorzystania tak zwanego OCR, czyli rozpoznawania tekstu, co pozwoli na stworzenie dokumentu cyfrowego, który można następnie z powodzeniem edytować lub korzystać z niego w jakikolwiek inny sposób. Program posiada również bardzo przydatną funkcję porównywania dwóch dokumentów. Dzięki temu w szybki sposób wyłapiemy wszystkie zmiany, jakie były dokonywane na dokumencie poprawionym w stosunku do dokumentu bazowego.

Jakie zalety płyną z korzystania z programu ABBY FineReader

ABBY FineReader w znaczący sposób skraca czas pracy z dokumentami, pomaga w edytowaniu ich oraz gromadzeniu i archiwizowaniu. Dzięki temu oprogramowaniu wiele procesów ulegnie dużej automatyzacji, a efektywność pracy wzrośnie kilkukrotnie.