Emigracja zarobkowa już dawno stała się powszechnym zjawiskiem. Niemal każdy zna kogoś, kto wyjechał do innego państwa, aby poprawić byt rodziny lub zapewnić sobie lepszy start w życiu. Naturalną rzeczą, która musiała się przy tej okazji pojawić jest wzmożona ilość przesyłek międzynarodowych, nie tylko tych prywatnych, ale również firmowych. Początków poczty kupieckiej należy doszukiwać się już w XIV wieku, kiedy to na terenie dzisiejszych Włoch powstała pierwsza taka instytucja. Zapotrzebowanie było na tyle duże, że jeszcze w tym samym wieku pomysł rozprzestrzenił się na inne kraje w Europie.

Paleta gotowa do wysłania

Wysłanie pojedynczej paczki nie stanowi większego problemu- wystarczy skorzystać z usług poczty. W przypadku większej ilości towaru niezbędne jest skorzystanie z usług profesjonalnej firmy transportowej. Wysyłka palet do Niemiec lub innych państw Unii Europejskiej jest jednak łatwiejsza niż do krajów spoza strefy Schengen. Przesyłka paletowa lub ponadgabarytowa to najlepszy sposób na przekazanie towaru w wybrane miejsce. wysyłka palet do Niemiec Przesyłka paletowa (jak sama nazwa wskazuje) opiera się na wykorzystaniu palety. Ogólnie przyjęte jest stosowanie europalet o standardowym wymiarze 1200x800x144 mm, przy czym wysokość całego ładunku nie może być większa niż180 cm. Limit wysokości to nie jedyne ograniczenie, które obowiązuje przy pakowaniu. Oprócz tego towar nie może wystawać poza paletę. Standaryzacja rozmiaru ułatwia przewożenie i magazynowanie w dowolnym kraju. Dzięki temu wysłanie palety do Anglii, Holandii czy do Niemiec zawsze będzie wyglądało tak samo, podobnie zresztą jak obsługa ładunku. Paczka paletowa może być złożona z jednego lub wielu przedmiotów z takim samym adresem docelowym.

Palety ponadgabarytowe

Drugi typ przesyłki nazywany jest ogólnie pozagabarytowym. Takie paczki mają niestandardową wielkość lub kształt, a ich waga przekracza trzydzieści kilogramów. Waga jednak jest drugorzędnym aspektem – tutaj najważniejszy jest sam kształt przesyłki, a dokładnie ilość zajmowanego miejsca w pojeździe dostawczym. Warto wiedzieć, że bok paczki nie może być dłuższy niż dwa metry.

Wysyłaj więcej w lepszej cenie

Kryteria, według których liczy się koszt dostawy to wielkość paczki, jej ciężar oraz dystans jaki musi pokonać. To nie zmieniło się odkąd tylko pojawiła się na świecie usługa transportowa. Przesyłki, których miejscem przeznaczenia jest Wielka Brytania lub Francja docierają szybciej niż do Hiszpanii, co jest oczywiście związane z odległością. Ta druga paczka będzie pokonywać drogę o jeden dzień dłużej, a jej koszt będzie większy.