Czy modne oraz atrakcyjne ubrania są zarezerwowane jedynie dla szczupłych osób z tak zwanymi ,,,standardowymi’’ rozmiarami? Oczywiście, że nie. Coraz większe zainteresowanie osobami z rozmiarem plus size sprawiło, że osoby przy kości mogą ubrać się tak dobrze, jak zarówno osoby szczupłe. Obecnie możemy zauważyć sklepy stacjonarne, które coraz chętniej oferują ubrania dla osób z rozmiarem plus size. Oprócz tego liczne sklepy online również oferują produkty odzieżowe specjalnie przeznaczone dla osób o większych gabarytach. To sprawia, że mężczyźni jak i kobiety mogą znacznie łatwiej znaleźć ubrania większe niż w rozmiarach XL niż było to w latach poprzednich. Jednak, aby czuć się swobodnie oraz atrakcyjnie, musimy posiadać świadomość własnego ciała i jednocześnie umieć je odpowiednio oprawić. Osoby puszyste mają z tym zadaniem delikatnie pod górkę, lecz znając kilka podstawowych zasad z pewnością ułatwią dobór odpowiednich ubrań. Poznajmy zatem kilka z nich!

Nie zakrywaj się!

Kupując ubrania w rozmiarze większym niż faktycznie się posiada sprawi, że osoba puszysta będzie wydawać się jeszcze bardziej obszerniejsza. Jeśli od zawsze lubisz swoje większe gabaryty, nie ma powodów, aby je niepotrzebnie ukrywać. Nie kupuj zatem przydużych bluz, koszul, czy spodni, które będą optycznie dodawać Ci kilogramów. Nosząc ubrania w swoim rozmiarze nie tylko można wyeksponować swoje kształty, ale i również czuć dobrze i komfortowo.

Optycznie powiększające wzory

Pomimo tego, że motywy oraz rysunki na ubraniach służą głównie funkcji dekoracyjnej, często u osób puszystych nie wyglądają za dobrze. Niewłaściwie dobrany motyw w przypadku osób z rozmiarem plus size może optycznie powiększyć, a tego nie chciałabym żadna osoba, która już boryka się dodatkowymi kilogramami. Z racji tego unikaj materiałów pokrytych poziomymi paskami, który da złudzenie poszerzenia sylwetki.

Symetryczne proporcje

Aby nie wyglądać karykaturalnie, odzież męska duże rozmiarypowinna posiadać określony fason, kolorystykę oraz wspomniany wcześniej motyw. Wybierając elementy odzieży na górną część ciała powinna ona posiadać odpowiednią długość. Bluzki, swetry czy koszule powinny sięgać nieco niżej dolnej linii brzucha. To sprawi, że nie będzie on tak mocno widoczny i będzie on w całości zakryty.

Kolory

Aby osoby pulchniejsze wyglądały atrakcyjnie, nie muszą za wszelka cenę kupować ubrań jedynie w kolorach czerni. Należy jednak wiedzieć, że odzież czarna z delikatnymi zdobieniami będzie pomniejszać, a ta jaśniejsza uwypuklać sylwetkę. Artykuł powstał przy współpracy z: https://bmc-zone.pl