Łączniki krzywkowe to elementy, mające szerokie zastosowanie w elektryce. Bez nich nie byłoby możliwe prawidłowe działanie wielu znanych urządzeń. Ten typ stanowi odmianę łącznika warstwowego, przede wszystkim ze względu na swoją budowę. Składa się bowiem przynajmniej z kilku warstw płytek z wgłębieniami. To właśnie te płytki dały my nazwę, powszechnie bowiem nazywane są krzywkami. Obecnie z każdym rokiem a rynku przybywa nowoczesnych rozwiązań z tej właśnie dziedziny, bowiem łączniki krzywkowe znajdują wiele zastosowań. W obwodach elektrycznych bardzo często znajdują sie one w dużej ilości zawsze wtedy gdy konieczne jest pewne z góry ustalone przerywanie sygnału.

Z każdym rokiem, podobnie jak wiele innych elementów w elektryce, łączniki krzywkowe wykonywane są z coraz bardziej nowoczesnych materiałów. To sprawia, że mają znacznie dłuższą żywotność i o wiele lepiej spełniają swoją rolę. Także ich wygląd zewnętrzny ulega wielu zmianom, bowiem dostosowywane są do coraz nowszych stylów, również jak mowa o urządzeniach elektrycznych. Obecnie z ich zakupem nie ma żadnego problemu, jest bowiem coraz więcej sklepów w których można je nabyć jak również coraz więcej firm, które zajmują się ich produkowaniem. Tak szeroki wybór sprawia, że wachlarz ich zastosowania znacznie się zwiększa, gdyż mogą być wykorzystywane w obwodach o różnorodnych parametrach.

Firmy zajmujące się ich produkowaniem zwracają uwagę przede wszystkim na zapewnienie klientom produktów jak najwyższej jakości, do czego obecnie wykorzystuje się nowoczesne technologie. Zmienił się na przestrzeni lat sposób ich produkowania, dzisiaj procesami tymi sterują bowiem komputery co sprawia, że produkt końcowy jest wykonany niezwykle dokładnie, a wszelkie szczegóły, takie jak na przykład wymiary są niemalże idealnie wykonane. Tak samo trwałość takich elementów jest obecnie coraz większa, gdyż z każdym rokiem przybywa na rynku materiałów, które umożliwiają wykonywanie produktów niezwykle wysokiej jakości i o znacznie lepszej trwałości.