Folie to jeden z najpopularniejszych materiałów opakowaniowych znajdujących szerokie zastosowanie w wielu branżach współczesnej gospodarki. Przy pomocy foli zabezpiecza się opakowania jednostkowe produktów spożywczych, higienicznych, kosmetycznych i wielu innych. Używając foli termokurczliwych, można również tworzyć opakowania zbiorcze, które łączą kilka produktów znajdujących się w opakowaniach jednostkowych. Doskonałym tego przykładem mogą być zgrzewki wody mineralnej, do których tworzenia stosowana jest specjalistyczna folia termokurczliwa z możliwością wykonania na jej powierzchni nadruku.

Co to jest folia termokurczliwa?

Folia termokurczliwaTo specyficzny rodzaj folii PCV oraz innych folii z tworzyw sztucznych posiadających unikalne właściwości. Folie termokurczliwe przy ich niewielkim podgrzaniu ulegają gwałtownemu obkurczeniu. Gdy folia wystygnie, staje się sztywna i niepodatna na odkształcenia. Tego typu folie sprawdzają się zatem przy zabezpieczaniu produktów jednostkowych w opakowaniach zbiorczych, pozwalając tworzyć tzw. zgrzewki. Współcześnie ten specyficzny rodzaj foli wykorzystuje się do tworzenia zgrzewek z produktów pakowanych w puszki, butelki, kartony, a także w opakowania drewniane, metalowe czy plastikowe.

Właściwości folii termokurczliwych?

Poza podstawową właściwością takich folii, czyli zdolnością do zmniejszania przez nią objętości pod wpływem działania wysokiej temperatury, folie tego typu posiadają szereg innych, cennych właściwości, dzięki którym znajdują wiele zastosowań w różnych branżach. Jedną z podstawowych właściwości, jaką oferuje każda folia termokurczliwa PCV, jest jej niewrażliwość na wodę. Folie tego typu izolują zatem od wilgoci, pomagają zabezpieczyć przechowywane w nich opakowania jednostkowe przed zamoczeniem i zabrudzeniem. Dodatkową pozytywną właściwością tego typu folii jest możliwość umieszczania na jej powierzchni kolorowych nadruków, co ma wpływ na zwiększenie atrakcyjności produktu i na jego lepszą ekspozycję w sklepie. Co ważne, zdecydowana większość dostępnych na rynku folii termokurczliwych charakteryzuje się również sporą odpornością na zerwanie. Opakowanie wykonane z tego typu foli jest opakowaniem wysoce wytrzymałym, które w skuteczny sposób chroni przechowywaną w nim zawartość przed przypadkowym uszkodzeniem. Jeśli zalety folii termokurczliwej przekonały Cię do zakupu, to warto zrobić to tutaj: https://zingpack.com.pl/pol_m_Folia-termokurczliwa-314.html.

Do tworzenia opakowań zbiorczych, na przykład do zabezpieczania wielu opakowań jednostkowych na palecie, wykorzystuje się również inne rodzaje folii, takie jak folia stretch. Przy zabezpieczaniu wielu produktów w opakowaniach jednostkowych, na przykład warzyw, owoców lub mięs na tackach, wykorzystuje się również folie rozciągliwe PCV.