Jeśli chcemy założyć własną stronę www powinniśmy pamiętać o długiej liście ważnych szczegółów, które sprawiają, że internauci będą chcieli przebywać na stworzonej przez nas stronie. Jeśli jesteśmy początkującymi programistami ale chcemy aby nasza strona była w pełni profesjonalna, lepiej jak jednak zlecimy wykonanie naszej strony zawodowcom.

Dzięki temu unikniemy frustracji jaka będzie płynąć z naszej porażki. Zaprojektowanie strony www na wysokim poziomie wymaga dużych umiejętności i wieloletniej praktyki, także trzeba podejść do sprawy obiektywnie. Jeśli natomiast chcemy właśnie podszkolić swoje umiejętności z dziedziny programowania i nie mamy ambicji, aby strona podbiła świat, a przynajmniej Polskę to jak najbardziej sami możemy stworzyć stronę. Należy pamiętać w procesie tworzenia, że obecnie responsywne strony www są już standardem, więc powinniśmy zadbać, aby również nasz portal spełniał te kryteria.

Ważny jest również aspekt wizualny naszej strony. Warto poświęcić czas, aby dopracować ten element, ponieważ w dzisiejszych czasach, internauta przyzwyczajony jest już do wysokiego standardu i nie poświęca swojego czasu, na przeglądanie amatorsko wykonanych stron internetowych.