Zarówno doświadczeni instrumentaliści jak i początkujący gracze często stają przed wyborem gdzie najlepiej i najbezpieczniej kupić odpowiednią dla siebie gitarę. Możliwości jest wiele, dużo zależy od własnej wiedzy na temat modeli jak i oczywiście od zasobności portfela. Nie każdego przecież stać na to, aby pozwolić sobie na gitarę za kilka tysięcy złotych. Kupując wymarzony instrument można udać się do stacjonarnego sklepu muzycznego. Takie działają niemalże we wszystkich miastach, dlatego dostęp nie powinien być w żadnym razie utrudniony. Przed wyborem odpowiedniego miejsca warto jednak zwrócić uwagę na to, aby cieszył się on dobrą opinią. Sprzedawcy powinni być pasjonatami i znawcami gry na gitarze, bo tylko wtedy można liczyć na fachowe doradztwo, które zwłaszcza dla początkujących jest bardzo ważne.

Warto wybierać też sklepy z szerokim asortymentem wśród którego powinny znaleźć się następujące modele:

  • gitara elektro-klasyczna Ever Play model EV-123 CEQ
  • gitara elektro-klasyczna Ever Play model EV-133 CEQ
  • gitara elektro-klasyczna Oscar Schmidt model OC 9C (N)
  • gitara elektro-klasyczna Oscar Schmidt model OC 11CE
  • gitara elektro-klasyczna Ever Play Luthier 1C EQ
  • gitara elektro-klasyczna Cuenca 5N CW EZ
  • oraz kilka modeli gitar klasycznych, elektrycznych czy basowych.

Można również szukać sklepów, które mają w asortymencie rzadziej stosowane rodzaje gitar czyli na przykład hawajską czy dwunastostrunową.

Ciekawy asortyment można znaleźć w sklepach internetowych, ale jak wiadomo w takich sytuacjach kontakt osobisty ze sprzedawcą jest dość utrudniony i trudno liczyć na jakieś fachowe doradztwo, co jednak nie powinno mieć znaczenia jeśli kryteria wyboru są w jakiś sposób sprecyzowane.

Przy zakupie nie warto kierować się jedynie ceną. Dostępne są modele za zaledwie dwieście złotych i cena ta dotyczy nowego sprzętu więc już samo to mówi za siebie. Warto pamiętać przede wszystkim o tym, że trzeba wybierać instrument, który będzie zachęcał do gry. Źle wyprofilowany gryf i nieczyste brzmienie na pewno nie spełnią stawianych przez graczy wymagań. Mówi się, że chcąc kupić w miarę dobrą gitarę trzeba na ten cel przeznaczyć minimum sześćset złotych, ale pierwsze z wyżej wymienionych modeli chociaż kosztują mniej również są warte uwagi a ich brzmienie na początek zupełnie wystarczy. Sprecyzowanie rodzaju muzyki jaki chciałoby się grać na pewno ułatwi wybór choć niestety nie każdy potrafi zrobić to już na samym początku, dlatego właśnie wyżej przedstawione modele powinny być dostępne w dobrych sklepach muzycznych.

Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie http://www.gitaraibas.pl/pl/blog/Wybierz-gitare-elektro-klasyczna-dla-siebie-testujemy-6-modeli/19.