Kultura oraz sztuka jest ludziom potrzebna nie tylko do rozrywki, ale również do wyrażania siebie, swoich emocji, rozwoju swoich pasji, a także talentu i wreszcie do dzielenia się tym z całym światem. Daje nam to wiele możliwości. Obecnie wszyscy mogą uczestniczyć w życiu kulturalnym. Istnieje wiele placówek na całym świecie, w których organizowane są różne wspaniałe przedsięwzięcia.

Czasem bilety na dany spektakl wysprzedawane są w ciągu krótkiej chwili. Najwięksi artyści pracują czasem całe życie, aby wystąpić przed publicznością i spełnić dzięki temu swoje marzenie. Teatry i opery z całego świata starają się promować sztukę oraz artystów. Każdy, choć raz powinien wziąć udział w tak wspaniałym przedstawieniu, aby zrozumieć jak ważna i cenna jest sztuka. Do najnowocześniejszych w Europie i jednym z największych w Polsce instytucji artystyczne należy Opera i Filharmonia Podlaska.

opera i filharmonia podlaska

Jej początków należy dopatrywać się już 1954 roku. Początkowo muzycy orkiestry nie mieli własnej siedziby, ale w 2004 roku rozpoczęto budowę Europejskiego Centrum Sztuki w Białymstoku. Repertuar tej placówki jest niezwykle szeroki. Widzowie mogą wziąć udział w spektaklach operowych oraz musicalowych. W ofercie są również koncerty rozrywkowe oraz symfoniczne, a także odbywają się tam bardzo popularne oraz prestiżowe festiwale filmowe oraz muzyczne. W operze odbywają się również interaktywne bajki muzyczne. Widzami mogą być nie tylko dorośli, ale również dzieci. Cała rodzina może stać się świadkiem niecodziennego przedstawienia, które wywołuje wspaniałe emocje u każdego widza. „Straszny dwór” , „Jaś i Małgosia”, czy „Skrzypek na dachu” to tylko niektóre ze wspaniałych i głośnych spektakli, które zobaczyć możemy w tym miejscu. W placówce tej pracują najwyższej klasy profesjonaliści. Światowej sławy soliści, dyrygenci, najwspanialsi kompozytorzy dzielą się swoimi umiejętnościami oraz talentem z widzami przybyłymi do tej opery. Działalność edukacyjna również prowadzona jest w tej placówce. Tworzone są specjalne koncerty oraz spektakle, w których uczestniczyć mogą dzieci oraz młodzież.

Dzięki takim instytucjom promującym sztukę, ludzie interesujący się życiem kulturalnym mogą stać się świadkami niecodziennych i niezapomnianych przedstawień. Tak wspaniałe widowiska przyciągają ludzi z całego świata. Chcą oni stać się świadkami cudownych koncertów, spektakli, ale także spotkać sławnych i cenionych na całym świecie artystów. Warto więc wybrać się do Opery i Filharmonii Podlaskiej i zetknąć się ze sztuką na najwyższym poziomie.