Każdy mężczyzna chciałby posiadać portfel skórzany, który będzie się ciekawie prezentował i wyróżniał spośród pozostałych. Ich asortyment jest jednak tak szeroki, że ciężko jest dokonać odpowiedniego wyboru. Należy kierować się kilkoma aspektami, które z pewnością pomogą w podjęciu prawidłowej decyzji. Jakie rodzaje portfeli męskich możemy wyróżnić? Jaki rodzaj skóry wybrać? Który z rodzajów zapięcia będzie najbardziej optymalny? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule.

Męskie portfele – rodzaje

Skórzane portfele męskie możemy podzielić na dwie kategorie: portfele męskie sportowe i skórzane. Te pierwsze najczęściej wykonane są z poliestru lub nylonu. Są stosunkowo tanie, niestety niezbyt wytrzymałe. Oznacza to, że konieczna okaże się ich regularna wymiana. Charakteryzują się przede wszystkim tym, że są elastyczne i możemy nosić je bezpiecznie w kieszeni. Jeśli chodzi o portfele męskie wykonane ze skóry – są zdecydowanie lepsze jakościowo. Z pewnością charakteryzują się większą trwałością, ale przede wszystkim ciekawie się prezentują i wyróżniają spośród pozostałych. Idealnie pasują do eleganckich kreacji, bowiem są stylowe.

Skórzane portfele męskie – na co zwrócić uwagę?Rodzaje skóry

Zapewne wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak dużo rodzajów skór możemy wyróżnić. Każda z nich posiada inne właściwości i inaczej się prezentuje. Najbardziej popularna jest skóra licowa, zwana również gładką. Powierzchnie pokrywa się woskiem lub inną substancją połyskującą. Powoduje to, że skóra ma odpowiednie właściwości – jest odporna na wilgoć i zabrudzenia. Skóra surowa jest znacznie bardziej szorstka. Z reguły jest to zamsz lub welur. Niestety minusem tego rozwiązania jest konieczność odpowiedniej pielęgnacji, ważne są bowiem preparaty, dzięki którym przedłużymy żywotność portfela męskiego. Coraz większą popularnością cieszy się skóra ekologiczna, która jest cieńsza i bardziej podatna na uszkodzenia, a jednocześnie tańsza. Jeśli chodzi o skórę lakierowaną, charakteryzuje się ona gładką powierzchnią i połyskiem.

Jaki rodzaj zapięcia wybrać?

Jak można się domyśleć, wyróżniamy portfele męskie bez zapięcia, a także te zapinane. Jeśli zależy nam przede wszystkim na bezpieczeństwie wnętrza, lepszym rozwiązaniem okaże się model zapinany. Dzięki temu zapewniona jest ochrona przed przypadkowym otwarciem lub zgubieniem zawartości. Dodatkowo zapinki często wyglądają bardzo atrakcyjnie. Jeśli chodzi o te bez zapięcia, są znacznie wygodniejsze, bowiem w błyskawicznym tempie jesteśmy w stanie wyciągnąć z portfela gotówkę bądź kartę. W tym wypadku należy być jednak bardziej uważnym.