Każdy właściciel auta pragnie, aby jego samochód przez cały czas wyglądał idealnie – niemal tak jakby dopiero co wyjechał z salonu. Niestety regularne użytkowanie auta oznacza, że zawsze prędzej czy później pojawią się na nim mniejsze lub większe zabrudzenia. Na szczęście można sobie z tym problemem poradzić. Istnieje bowiem sposób na to, aby przywrócić samochodowi dawny, idealny wygląd.

Samochodowe SPA

Choć nie wiadomo jak często jeździłoby się na myjnię samochodową to nigdy nie umyje się auta całkowicie do czysta. Zawsze pozostaną na nim jakieś zabrudzenia i inne ślady użytkowania. Choć wizyta na myjni pomoże w usunięciu zabrudzeń to na pewno nie poprawi wyglądu karoserii. Jak jednak wspomniano – jest sposób na to, aby przywrócić pojazdowi dawny blask. Sposobem tym jest car detailing. Można powiedzieć, że jest to pewnego rodzaju SPA dla samochodów. Mówiąc ogólnie jest to szereg zabiegów mających na celu wyczyszczenie i renowację karoserii oraz szyb – są to zatem zabiegi pielęgnacyjne we wnętrzu auta.

Dlaczego warto?

Car detailing to coś zdecydowanie więcej niż zwykła wizyta na myjni samochodowej. Przede wszystkim dlatego, iż jego celem nie jest jedynie wyczyszczenie i umycie samochodu, ale również w miarę możliwości usunięcie wszelkich defektów. Mowa tu choćby o takich problemach jak przebarwienie lakieru czy zarysowania. Jednym z głównym zabiegów jest polerowanie lakieru. Dzięki temu samochód znów może wyglądać niemal jak nowy. Co ważne, cały proces kończy się odpowiednim zabezpieczeniem lakieru. Oznacza to, że osiągniętym efektem będzie można cieszyć się przez bardzo długi czas.

Car detailing, czyli samochodowe SPA – dlaczego warto?Usługa indywidualna

Warto podkreślić, że dziś car detailing nie jest już usługą, na którą składają się konkretne zabiegi pielęgnacyjne. Firmy oferujące tego typu usługę często są wstanie dostosować się do indywidualnych potrzeb klienta. Właściciel samochodu może zatem zlecić kompleksową usługę lub taką, która dotyczyć może jedynie wybranych elementów. Przykładem mogą być koła i felgi lub jedynie pielęgnacja wnętrza samochodu bez jego zewnętrznej części. Dotyczy to również nakładania powłok ochronnych na lakier. Firmy realizujące car detailing oferują powłoki ochronne idealne dopasowane do posiadanego rodzaju lakieru. Dzięki temu można mieć pewność, że karoseria będzie zabezpieczona w sposób właściwy.
Samochodowe SPA to usługa, z której skorzystać powinien każdy kierowca. Warto z niej korzystać systematycznie przynajmniej co kilka lat. Odpowiednie dbanie o samochód sprawia, iż nie traci on zbytnio na wartości nawet po kilku latach użytkowania.