Milfoam to fińska firma zajmująca się produkowaniem preparatów przeznaczonych do czyszczenia broni palnej. Produkty tej renomowanej marki stosowane są na całym świecie – m.in. przez Fińskie Siły Zbrojne. Dzięki nim możliwe jest skuteczne i bezpieczne czyszczenie broni każdego kalibru. Specjalnie opatentowana technologia wykorzystana w piankach łączy w sobie zarówno tradycyjne, jak i nowoczesne rozwiązania czyszczące. Pielęgnacja broni przy ich pomocy jest bardzo prosta, wydajna i precyzyjna. Odpowiednie czyszczenie przyczynia się natomiast do wydłużenia żywotności broni, bez konieczności wymiany lufy na nową lub naprawiania sprzętu. Regularnie czyszczona i smarowana broń palna jest trwalsza, skuteczniejsza i celniejsza. Nawyk troszczenia się o sprzęt sprawia, że staje się on gotowy do użytku w każdym momencie.

Działanie pianki czyszczącej do broni palnej

Stosowanie innowacyjnej pianki Milfoam znacznie ułatwia proces usuwania zanieczyszczeń. Przewód lufy należy wypełnić zawartością puszki, co jest możliwe dzięki precyzyjnemu dozownikowi. Następnie należy odczekać około pół godziny, aby środek zaczął wchodzić w reakcję z brudem, kurzem, nagromadzoną miedzią oraz pozostałościami prochu. Po minięciu tego czasu należy usunąć resztki produktu wraz z brudem, korzystając ze specjalnej flaneli lub przecieraka filcowego. Gdyby okazało się, że materiał nadal pozostaje mocno zanieczyszczony, proces najlepiej powtórzyć.
Mimo wysokiej skuteczności, pianka Milfoam jest bezpieczna, ponieważ nie zawiera amoniaku i nie wydziela toksycznych oparów. Po czyszczeniu warto zastosować markowy olej do broni, który m.in. zabezpieczy ją przed korozją. Dzięki innowacyjnej formule środka czyszczącego, o sprzęt strzelniczy można dbać bez konieczności mechanicznego czyszczenia.

Milfoam – pianki i oleje do pielęgnacji broniOleje Milfoam do konserwacji

Olej do konserwacji broni palnej czyści, smaruje i chroni przed rdzewieniem – mimo stosowania jej w różnych warunkach pogodowych. Olej od producenta Milfoam cechuje się wszechstronnością użycia – nadaje się do różnych broni, co zostało przetestowane w wielu krajach europejskich. Podobnie jak pianka, nie wydziela drażniących zapachów i jest zupełnie bezpieczny – w użyciu oraz magazynowaniu. Wyposażony jest również w wygodną końcówkę aplikującą. Produkt olejowy posiada aktualną specyfikację NATO S 761 i S 758. Systematyczne jego używanie pozwala zachować sprzęt w świetnej, długotrwałej kondycji. Po naoliwieniu jest natychmiast gotowy do strzelania.