Chociaż prezenty najczęściej kupujemy osobom bliskim – członkom rodziny oraz przyjaciołom, zdarzają się sytuacje, kiedy podarunek trzeba sprawić komuś całkowicie nieznajomemu – rodzicom partnera na pierwszym spotkaniu lub gospodarzowi imprezy, na którą zostaliśmy pośrednio zaproszeni przez naszych znajomych. W takich okolicznościach możemy nie być pewni, jaka rzecz będzie odpowiednia. Na szczęście istnieje kilka uniwersalnych i sprawdzonych drobiazgów, które niemalże zawsze sprawdzają się w roli upominku.

opakowania na winoLuksusowe alkohole

Wysokiej jakości trunki to sprawdzona i często wybierana propozycja. W przypadku mniej wymagających okazji oraz uboższego budżetu możesz zdecydować się wino ze średniej półki cenowej. Natomiast w przypadku wyjątkowych uroczystości lub gdy zależy Ci na zrobieniu szczególnie dobrego wrażenia, możesz kupić droższe wino, whisky, brandy czy wymyślny likier. Jednak wybranie odpowiedniego alkoholu to dopiero pierwszy z dwóch kroków. Drugim jest wybranie opakowania na wino. Podarowanie gołej butelki trunku nie jest eleganckim rozwiązaniem, dlatego warto zdecydować się co najmniej na owinięcie jej ozdobnym papierem lub na zakup ładnej torebki. Oprócz tego, w sklepach znaleźć można jeszcze takie opakowania na wino jak kartoniki lub pudełka wykonane z drewna. Jeżeli zdecydujesz się zapakować alkohol w estetyczny kartonik lub drewniane pudełko, prezent będzie sprawiał zdecydowanie lepsze wrażenie.

Bukiet kwiatów

Kwiaty są odpowiednim prezentem szczególnie dla pań oraz par. Rozsądniejszą alternatywą dla panów np. z okazji parapetówki może być roślina doniczkowa. Jednak kwiaty są podarunkiem przyjmowanym zazwyczaj z radością. Wyglądają pięknie i doskonale ozdabiają wnętrza mieszkań oraz domów. W przypadku kwiatów również możemy wybierać wśród propozycji z różnych półek cenowych. Kilka okazałych róż nie będzie kosztowało majątku, a taka prosta kompozycja prezentuje się bardzo dobrze. Okazałe bukiety oraz flowerboxy są zdecydowanie kosztowniejsze – mogą kosztować nawet kilkaset złotych. Nie da się jednak ukryć, że mają większe szansę zrobić piorunujące wrażenie na obdarowanej nimi osobie.

Wykwintne czekoladki

Pudełko czekoladek to kolejna propozycja na liście prezentowych pewniaków. Większość ludzi uwielbia słodycze, a ich mniej spotykane oraz droższe wersje będą dobrym pomysłem na upominek dla niemalże każdej osoby. W sklepach znajdziesz duży wybór ekskluzywnych i pięknie opakowanych czekoladek, które doskonale sprawdzą się w tej roli. Mogą być to czekoladki w fantazyjnych kształtach i z nietypowymi nadzieniami. Znane ze swojej jakości są szczególnie słodycze produkcji szwajcarskiej oraz belgijskiej.