IPhone to nowoczesny i drogi smartfon, który wymaga odpowiedniej ochrony. Wiele osób zastanawia się, czy w ogóle opłaca się kupować szkło hartowane do iPhone, czy może lepiej wydać pieniądze na inne akcesoria. Biorąc jednak pod uwagę cenę iPhone, z pewnością zakup szkła hartowanego nie obciąży zbytnio naszego portfela, natomiast może skutecznie uchronić go przed ewentualnym uszkodzeniem.

Dlaczego warto posiadać szkło hartowane?

Szkło hartowane to dobry pomysł, bez względu na to, jakiego smartfona używamy. Nawet posiadanie etui nie uchroni urządzenia przed upadkiem czy różnego rodzaju uderzeniem - takie sytuacje zdarzają się na co dzień. Bardzo często uszkodzeniu ulega wtedy wyświetlacz telefonu, który jest stosunkowo delikatnym elementem. Producent na pewno nie uwzględni w gwarancji pęknięcia wyświetlacza, a naprawy tego typu są drogie. O ile smartfon w ogóle będzie działał po takim upadku, może pojawić się zniekształcenie obrazu, a w najlepszym wypadku mało estetyczne pęknięcie. Szkło hartowane iPhone 7 pozwala skutecznie zabezpieczyć smartfon przed tego typu uszkodzeniami mechanicznymi - w razie uderzenia pęknie szkło hartowane, a wyświetlacz naszego iPhone pozostanie cały. Co ważne, szkło hartowane jest bardzo proste w obsłudze, dlatego każdy poradzi sobie z jego założeniem lub ewentualną wymianą. Jest całkowicie niewyczuwalne dla użytkownika. Szkło hartowane jest cienkie i przeźroczyste, a po założeniu na wyświetlacz nie widać, że nasz smartfon je posiada. Właśnie dlatego szkła hartowane do różnych modeli smartfonów cieszą się tak dużą popularnością. IPhone 7 to popularny i ceniony smartfon, a odpowiednio zabezpieczając go szkłem hartowanym możemy sprawić, że jego wartość rynkowa gwałtownie nie spadnie.

Ile kosztuje szkło hartowane do iPhone?

Szkło hartowane może mieć różną cenę, w zależności od tego, jakiego producenta wybierzemy i gdzie kupimy gadżet. Oczywiście zależy również, do jakiego telefonu potrzebujemy szkła. Z całą pewnością należy jednak przyznać, że szkło hartowane iPhone 7 nie stanowi wydatku, który nadmiernie obciąży portfel, a na pewno może ochronić przed drogą naprawą wyświetlacza. Standardowo za  szkło hartowane iPhone 7 należy zapłacić kilkadziesiąt złotych. Oczywiście przy zakupie warto zwracać uwagę na jakość szkła i gwarancję producenta - tanie produkty nie zawsze dobrze spełniają swoje zadanie, dlatego do iPhone 7 lepiej wybrać polecany i sprawdzony model szkła hartowanego o wysokim poziomie wytrzymałości. Takie produkt znajdziemy bez problemu w sprzedaży internetowej lub w sklepach z akcesoriami do smartfonów.