Posiadacze aut marki Land Rover, które nadają się jazdy off-roadowej, czyli po prostu do przemierzania nimi lekkiego, a nawet ciężkiego terenu, zapewne marzą o długich i fascynujących wyprawach po bezdrożach. Tutaj jednak mogą czyhać na nich różne niebezpieczeństwa, a przede wszystkim problematyczne może być wytrzymanie długiego czasu bez wody pitnej. Przyda się także dodatkowy zbiornik na paliwo. Sprawdzamy jak można je zamontować w samochodzie.

Dodatkowy zbiornik paliwa

Co prawda pojazdy Land Rover już w standardzie mają obszerne zbiorniki, mieszczące nawet ponad 100 litrów benzyny lub ropy, jednak długi wyjazd w teren może spowodować, że to nie wystarczy. Zwłaszcza, że w trakcie jazdy po bezdrożach spalanie potrafi sięgnąć nawet kilkudziesięciu litrów na sto kilometrów. Wobec powyższego przyda się zakup dodatkowego zbiornika, powstaje jedynie problem z jego montażem. Gdzie można umieścić tak duży element? Opcje są dwie: Albo mocowanie wewnątrz auta, które jednak zabiera nam sporo przestrzeni bagażowej, albo na zewnątrz - na przykład na dachu. Na rynku znajdziemy specjalne ramy Front Runner, które pozwolą nam na wygodne i bezpieczne zamontowanie dodatkowego baku na naszym Land Roverze. Tak wyposażony samochód może już spokojnie pokonać w terenie nawet kilkaset kilometrów.

Zbiorniki na wodę

W przypadku wyjazdu na długą wyprawę terenową, trzeba wziąć ze sobą bardzo dużo wody pitnej. Jest to konieczne zwłaszcza wtedy, gdy wyjazd ma miejsce latem, przy wysokich temperaturach otoczenia. Niestety woda zajmuje sporą przestrzeń i tutaj też przydadzą się nam dodatkowe zbiorniki, które zamontujemy albo wewnątrz pojazdu albo na zewnętrznej ramie. Tutaj można również wykorzystać mocowania Front Runner, dzięki którym będzie możliwość umieszczenia zbiorników na przykład z tyłu pojazdu, lub również na dachu. Mocowania mogą udźwignąć ciężar nawet kilkudziesięciu kilogramów, można więc zabrać ze sobą naprawdę sporą ilość wody pitnej. Jeśli lubimy podróżować po bezdrożach tropikalnych lub pustynnych krajów, takie wyposażenie może nawet uratować nam życie, w razie awarii pojazdu gdzieś daleko od osad ludzkich. Jak widać, do wypraw off-roadowych należy się odpowiednio przygotować, nawet mając dobry terenowy samochód, taki jak choćby Land Rover. Dodatkowe zbiorniki na wodę pitną oraz paliwo wydają się tutaj rzeczą absolutnie niezbędną, bez takiego wyposażenia nawet nie ma co myśleć o wyjeździe w bezdroża. Niemniej dobrze przygotowany pojazd będzie w stanie zapewnić nam bezpieczną i komfortową podróż, którą zapamiętamy do końca życia.