Niegdyś drogie, zarezerwowane wyłącznie dla elity loty samolotem to już przeszłość. Współcześnie na podróżowanie w przestworzach może pozwolić sobie każdy. Wystarczy tylko kilka dni wolnego i bagaż podręczny. Jeśli go nie posiadamy, musimy wiedzieć, z jakimi propozycjami mamy do czynienia. Ich wygląd bardzo wiele mówi o użytkowniku, ale również celu podróżowania. Inna bowiem walizka będzie przeznaczona na wyjazd biznesowy, inna zaś na weekendowy wypad ze znajomymi. Przy odpowiednim wyborze, może stać się częścią naszego wizerunku.

Walizka kabinowa

Mężczyzna siedzi na bagażu podręcznymPierwsze, co przychodzi na myśl mówiąc o bagażu podręcznym jest walizka kabinowa. Doskonała nie tylko na wyjazd służbowy, ale również wakacyjny wypad. Wykonane z twardych, niezwykle odpornych na uszkodzenia materiałów, z których produkowane są kaski czy okulary ochronne. Mowa oczywiście o poliwęglanie. Lżejszą alternatywą będzie walizka z polipropylenu, która choć nie może poszczycić się takimi umiejętnościami na uszkodzenia, niemniej jednak jest niezwykle lekka. Jeśli bagaż podręczny będzie użytkowany sporadycznie, w dodatku pragniemy przeznaczyć na niego małą kwotę gotówki, wówczas doskonałą propozycję będzie stanowić walizka ABS. Tania, twarda, jednak mało elastyczna, podatna na pęknięcia.

A może plecak?

Cieszący się ogromną popularnością na przełomie ostatnich sezonów. Taka forma bagażu podręcznego z pewnością spotka się z zainteresowaniem współpasażerów. Co więcej, jest nie tylko wygodnym i funkcjonalnym rozwiązaniem pozwalającym transportować przedmioty osobiste, ale również niezwykle modnym. Do wyboru bowiem mamy szereg różnorodnych propozycji, różniących się kolorem, wzorem czy formą. Jeśli dodamy do tego odpowiednie wymiary, spełniające wymogi większości przewoźników lotniczych, wówczas uzyskujemy produkt idealny do powietrznych wojaży.

Klasycznie, równie wygodnie

Jeszcze jedną propozycję, jeśli chodzi o bagaż podręczny stanowi tradycyjna, miękka torba. To rozwiązanie, które w szczególności przypadnie do gustu osobom, które lubią uniwersalne rozwiązania. A w podróż udają się zawsze z walizką o nieregularnym kształcie. Jeszcze do niedawna szerokie zainteresowanie wzbudzało w środowisku mężczyzn. Dziś coraz chętniej wybierane także przez kobiety. Nie ulega najmniejszym wątpliwościom, że jest to propozycja znacznie lżejsza i wygodniejsza od klasycznej walizki kabinowej. A do tego – szalenie praktyczna, jeśli pod uwagę weźmiemy kwestie związane z pakowaniem. Aby jednak zapewnić sobie maksymalną satysfakcję z użytkowania, materiał, z którego będzie wykonana, musi być wodoodporny.