Zakup części samochodowych przez Internet wiąże się z ryzykiem ich niedopasowania do konkretnego modelu auta. Sprawa staje się jeszcze bardziej skomplikowana, gdy w grę wchodzi zakup części samochodowych do mniej popularnych na rynku modeli pojazdów, powszechnie uznawanych za auta luksusowe. Doskonałym tego przykładem mogą być części Jaguar – oryginalne części i wysokiej klasy zamienniki dedykowane dla wielu modeli aut tej brytyjskiej marki (dziś marka Jaguar należy do indyjskiego koncernu motoryzacyjnego Tata Motors). Tego typu części oczywiście można kupić bez problemu przez Internet, trzeba jednak wiedzieć, czego tak naprawdę potrzebujemy. Na co warto zwrócić uwagę, gdy części samochodowe kupujemy przez Internet?

części do jaguaraCzy istnieje możliwość zwrotu i czy na części jest gwarancja?

Jeśli kupujemy w sieci, a zatem na odległość, zgodnie z obowiązującym prawem mamy dwa tygodnie na zwrot kupionego produktu, bez konieczności podawania przyczyny jego zwrotu. Dobre sklepy motoryzacyjne mogą wydłużyć ten czas, dając właścicielom pojazdów okazję do dokładnego sprawdzenia, czy danym podzespół będzie pasował do ich auta. W przypadku części do Jaguara jest to niezwykle ważne, z uwagi na ich cenę. Zakup niedopasowanej części bez możliwości jej zwrotu, będzie dla każdego kierowcy sporym problemem. Warto również zapytać o okres gwarancyjny na części Jaguar kupione przez Internet. Gwarancja powinna obejmować zarówno części oryginalne, jak i zamienniki. Gdy kupujemy część używaną, również powinna być ona objęta jakiegoś rodzaju rękojmią. Zwykle jest to tzw. gwarancja rozruchowa.

Ile kosztuje przesyłka?

Wysyłka dużych i ciężkich podzespołów samochodowych może sporo kosztować. Dlatego, zanim zamówisz konkretną część do Jaguara, upewnij się, ile zapłacisz za jej dostawę pod wskazany adres. Większe internetowe sklepy motoryzacyjne oferują atrakcyjne zniżki przy zamówieniu części Jaguar o większej wartości. Dlatego czasem warto od razu zamówić więcej części, tak by zminimalizować koszty związane z ich wysyłką – przy dużych zamówieniach wysyłka towaru jest zwykle darmowa.

Cena części

Zakupy części przez Internet to także możliwość obniżenia kosztu naprawy auta. Zanim zdecydujesz się na zakup części w konkretnym sklepie, porównaj ceny na interesującą Cię część do Jaguara w kilku różnych sklepach motoryzacyjnych. Dzięki temu wybierzesz najtańszą ofertę, np. na http://www.gsp24.com/czesci-jaguar.html. Pamiętaj, że nie zawsze warto decydować się na zakup oryginalnej części. Dobrej jakości zamienniki są często tańsze, a niczym nie ustępują w jakości wykonania produktom oryginalnym. Co więcej, niekiedy są od nich nawet lepsze.