iPhone 7 i 7 Plus to bardzo specyficzne urządzenia. Pełno w nich odważnych odejść od przyjętych konwencji, zawartych w obudowach, które wyglądają niemal identycznie jak ich dwaj bezpośredni poprzednicy. Co ciekawe, nawet ta ciągłość wyglądu zewnętrznego jest zerwaniem z konwencją. Przez prawie dziesięć lat Apple przyzwyczaiło nas do uaktualniania wyglądu urządzenia co dwa lata, więc utrzymywanie tego samego wyglądu przez trzeci rok z rzędu również jest niekonwencjonalnym zagraniem. Co ma też oczywiste zalety – zdobycie etui do iPhone 7 nie jest żadnym problemem.

Stare zewnętrze, nowe wnętrze

Apple iPhone 7Jednak wewnątrz tej "tradycyjnej" obudowy kryje się wiele udoskonaleń. Podwójne kamery na iPhone 7 Plus wprowadzają nową erę w fotografii mobilnej. Charakterystyczny przycisk home iPhone nie jest już fizycznym przyciskiem, lecz wyrafinowaną kombinacją czujników ciśnienia i silników wibracyjnych, które symulują dotyk przycisku. Nowy procesor A10 Fusion łączy dwa wysokowydajne rdzenie, które z powodziem rywalizują z wydajnością laptopów. Wszystko to uzupełnione baterią o dużo większej pojemności, co wydłuża czas pracy nawet o dwie godziny.

Mniej znaczy więcej

Tak, tak, Apple usunął gniazdo słuchawkowe.Usunięcie gniazda słuchawkowego to akt czystej pewności siebie ze strony Apple, który jako jedyna firma w branży może wywołać zmiany, rezygnując z różnych technologii w swoich produktach. Napędy dyskietek, napędy optyczne, własne firmowe 30-stykowe złącze iPoda, flash, a nawet USB – kiedy Apple postanawia, że nadszedł czas, aby przejść dalej, jego ogromna rzesza wiernych klientów to umożliwia. A teraz firma zdecydowała, że epoka gniazdek słuchawkowych się skończyła. Mimo wszystko, większość dostępnych na rynku etui do iPhone 7 posiada wycięty otwór na wspomniane gniazdko – nawet jeżeli Apple nie zmieni w tej kwiestii zdania, to otworek ten przydaje się, jeżeli chcemy wykorzystać to etui do starszych modeli telefonu.

Więc nie ma gniazda słuchawkowego na iPhone 7. Apple mówi, że musiało je usunąć, aby zrobić zrobić miejsce dla ulepszonych rzeczy jak, silnika Taptic, i, co być może najważniejsze, większej baterii. Brak tej dziurki wpłynął też niebagatelnie na prace nad wodoodpornością tego modelu. I choć większość etui do iPhone 7 zachowuje w tym miejscu szparkę, co może wyglądać nieco zabawnie, to w ogólnym rozrachunku nie można powiedzieć, że Apple popełniło błąd.