Telefony komórkowe od pierwszego pojawienia się na rynku przeszły prawdziwą rewolucję. Dzisiejsze urządzenia gsm coraz rzadziej przypominają zwyczajną słuchawkę, za to mogą być pomylone z niewielkim komputerem osobistym.

Wielość funkcji, jakie oferuje nowoczesny smartfon powoduje, że urządzenie jest delikatne i powinno być odpowiednio chronione. Bezpieczeństwo ma zapewnić odpowiednio dobrany pokrowiec na telefon. Czasy, w których istniały uniwersalne pokrowce ochronne odeszły już w przeszłość. Dzisiaj każdy pokrowiec na telefon odpowiada ściśle konkretnemu modelowi komórki. Ma to swoje zarówno dobre, jak i złe strony. Po pierwsze kupując nowy telefon, powinniśmy zaopatrzyć się w akcesoria odpowiadające dokładnie temu modelowi, ponieważ nie istnieją elementy uniwersalne. Kupując jednak oryginalny pokrowiec na telefon, zyskujemy pewność, że będzie on idealnie pasował do naszej komórki.

Prawa patentowe obowiązujące w świecie producentów elektroniki powodują, że każda firma musi stosować własne rozwiązania. Dlatego każdy smartfon czy nawet zwykły telefon różni się od innego nie tylko ilością dostępnych funkcji, ale także wyglądem. Poszczególne telefony posiadają inną stylistykę, inny rozkład gniazd i przycisków. Tylko oryginalny pokrowiec na telefon może zapewnić dostęp do poszczególnych funkcjonalności. Jednak wśród akcesoriów dedykowanych do konkretnego modelu, także mamy spore możliwości wyboru. Chociaż współczesny pokrowiec pasuje najczęściej tylko do jednego rodzaju komórki, może różnić się kolorem, stylistyką czy jakością wykonania.