Współcześnie na rynku istnieje szereg różnorodnych urządzeń, które to mają wspomóc naszą codzienną pracę. Doskonałymi urządzeniami, które to pomagają w pracy spawalniczej są migomaty. Warto, więc wiedzieć, czym są te urządzenia i jakimi cechami się wyróżniają.

Nowoczesne i innowacyjne

migomatyWspółcześnie produkowane migomaty cechują się nowoczesnością i innowacyjnością, a tym samym stanowią świetny to sprzęt pomocny dla spawaczy. Zacznijmy od tego, że są to półautomaty, służące nam do spawania stali węglowej. Spawanie to odbywa się w niskostopowej w osłonie gazów ochronnych z użyciem druta litego. Dzięki zastosowaniu migomatów mamy możliwość spawania stali nierdzewnej a także aluminium. Tego typu urządzenia mogą cechować się różnorodną mocą, co sprawia, że są przeznaczone do różnych konstrukcji.

Mogą być stosowane, więc zarówno w konstrukcjach cienkich jak i grubych. Nowoczesne migomaty posiadają miernik, dzięki któremu sprawdza się napięcie spawania. Dodatkowo są one wyposażone w przekaźniki spawania punktowego, a także w regulację prądu spawania. Urządzenia tego typu są stworzone z blachy ocynkowanej a także są malowane w sposób proszkowy.