Lata pięćdziesiąte dwudziestego wieku to czas wielkich przemian nie tylko w Polsce, ale również na świecie. Czasy te również były pozytywne, wystarczy przypomnieć sobie historie kalifornijskich surferów, których życie krążyło wokół gorących plaż oraz wody. Gdy jednak bezwietrzne dni nie sprzyjały falom, wymyślono bardziej przyziemną alternatywę. W miejsce deski surfingowej pojawił się longboard, czyli połączenie deski surfingowej oraz skateboardu.

Charakterystyka longboardu

Różni się on od tradycyjnej deskorolki wielkością samego blatu. W nowej wersji jest on dłuższy oraz bardziej wybrzuszony. Dzięki zamontowaniu dłuższych i bardziej rozłożystych traków, jazda stała się bezpieczniejsze oraz bardziej stabilna. Longboard zyskał również większe oraz o wiele bardziej miękkie kółka, które powodują, że jazda jest jeszcze bardziej szybka i zwinna, można więc mieć wrażenie, że płynie się na fali. longboard

Komfort jazdy na longboardzie

Dzięki wprowadzeniu nowości, zmianie długości oraz szerokości, deskorolki te stały się wygodniejsze w użytkowaniu. Podczas jazdy odczuwa się większy komfort i tym samym wzrasta również bezpieczeństwo. Longboard stał się w ostatnich czasach bardzo popularny, korzystają z niego nawet dzieciaki i to nie tylko w Kalifornii. Ze Stanów moda na te deski przeniosła się na cały świat. Warto również zwrócić uwagę na to, jak projektowane są deski. Znaleźć je można w wielu interesujących odsłonach, dzięki czemu każdy może wybrać taki model, jaki najbardziej mu odpowiada.

Nowe wrażenia

Longboard zapewnia także nowe wrażenia. Podczas szybkiej jazdy odczuwana jest trudna do opisania radość. Wielu miłośników tych desek, jazdę na nich porównuje do snowboardu oraz nart. Wszystko to sprawia, że longboard staje się alternatywą nie tylko do sportów wodnych, ale również zimowych. Każdy, kto szuka niezapomnianych wrażeń sportowych, powinien zainteresować się jazdą na longboardzie.

Wyszukany środek transportu

Na ulicach dużych miast coraz częściej możemy zobaczyć ludzi pędzących do pracy lub szkoły na longboardzie. Stał się to modny środek transportu dla osób młodych, jak i tych starszych, którzy cenią sobie aktywny tryb życia.