Jeszcze do niedawna posiadanie PC-ta było powodem do dumy. W czasach, w których jeszcze wiele osób nie posiadało w domu telefonu, urządzenie na którym można było grać, pisać i przetrzymywać dokumenty stało się hitem. Obecnie komputery przenośne zastępują komputery stacjonarne, do których noszenia wystarczy torba do laptopa, zaś osprzęt jaki można dokupić, np. transmiter fm umożliwia słuchanie za pomocą niego radia w dowolnym miejscu.

W dobie wydajnych baterii, jak również możliwości dokupienia do zestawu kolejnych akumulatorów, nawet zasilacz do laptopa nie jest potrzebny do korzystania ze sprzętu poza domem czy biurem. Oglądać firmy, surfować po Internecie (przy użyciu mobilnego podłączenia) można z dowolnego miejsca na ziemi, w którym jest zasięg sieci komórkowej. Transmiter fm bez potrzeby dostępu do Internetu pozwoli na słuchanie radia zarówno z samochodu jak i laptopa.

Dobrze dopasowana torba do laptopa pomieści nie tylko samo urządzenie ale też wiele jego osprzętu. Znaleźć może się tam transmiter fm, ładowarka, podstawka, a nawet dokumenty potrzebne do pracy lub nauki. Zrównoważony ciężar, jak również utrzymywanie komputera w jednej pozycji pozwalają na jego komfortowe noszenie.