W modowych trendach nieraz trudno jest się połapać. Style zmieniają się jak w kalejdoskopie ukazując niemal co sezon nowości ze światowych wybiegów, które szturmem wkraczają na miejskie ulice. Niektóre trendy widać szczególnie, gdyż stają się wyjątkowo modne i noszone przez wielu. Buty, płaszcze, sukienki, spodnie – ich charakterystyczne znaki zależne od danej stylistyki uwidaczniają się w modzie. Nakrycia głowy, takie jak czapki męskie https://pamami.pl/pol_m_On_Czapki-meskie-164.html oraz damskie, kapelusze, kaszkiety, także należą do trendów, za którymi się podąża.

Czapki na różne okazje

Czapki męskieCzapka, czy kapelusz odgrywał ważną rolę w męskiej kulturze. Kojarzony z elementem wojskowego stroju, czy wyższej klasy społecznej. Chroniła głowę, ochraniała przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, ale też miała wymiar symboliczny, a nawet religijny. Dziś czapki męskie to przede wszystkim moda. Jak wspominaliśmy wyżej, czasami w modzie ciężko się połapać. Każdy element stroju ma swoje specyficzne nazwy: snikersy, kardigan, botki… Czapki męskie też mają swoje nazwy i rodzaje. Poniżej przedstawiamy rodzaje najpopularniejszych czapek.

Rodzaje czapek

Czapka z daszkiem, bejsbolówka – chyba jeden z najpopularniejszych rodzajów – zwłaszcza czapek męskich. Jak sama nazwa mówi jej historii powstania trzeba szukać w sporcie, jakim jest baseball. W tym sporcie takie nakrycie głowy jest niezbędne ze względu na jego praktyczną funkcję. Szybko ten rodzaj czapek stał się niesłychanie popularny i rozrósł się poza stadion. Dziś styl ten nie przeminął. Zmienia się tylko wyprofilowanie daszka. Swego czasu modne były czapki z daszkiem z naklejanym hologramem. Co ciekawe naklejka, która była po prostu swego rodzaju metką, przez wielu była nie odklejana, a z czasem taki sposób noszenia czapki stał się trendem.

Kaszkiety – kojarzony z angielskim i francuskim stylem, który swoje początki miał w wojskowym umundurowaniu. Dziś ponownie powrócił do łask w męskiej modzie miejskiej i znajduje zastosowanie w szczególności w wiosenno-jesiennych stylizacjach. Kaszkiet idealnie nadaje się do eleganckich i szykownych ubrań.

Smerfetka – tak najczęściej nazywany jest jeden z najpopularniejszych rodzajów czapek męskich, który idealnie nadaje się do wiosennych, jesiennych i zimowych stylizacji. Charakteryzuje je luźny styl, prostota, z której wybija się miejski look. Do tego jest funkcjonalna, bo zakrywa uszy, przez co chroni przed zimnem.

Kapelusz – kojarzony z elegancją i klasyką powraca do mody. Można go łączyć ze stylizacjami z wizytowym zacięciem. Dobrze prezentuje się wraz z koszulą i marynarką.

Nakrycia głowy były początkowo użytkowym elementem garderoby. Ostatecznie jednak czapki męskie na stałe wpisały się w modowy kanon codziennego stroju.